Zespół

 

Jerzy Grycz - adwokat wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, był również doradcą w sekcji prawa karnego Uniwersyteckiej Poradni Prawnej. W Strasburgu ukończył szkolenie dotyczące zasad funkcjonowania Rady Europy, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Trybunału Sprawiedliwości, Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości oraz Sądu Pierwszej Instancji. W 2012 roku ukończył studia podyplomowe prawa karnego materialnego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Swoje doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać pod koniec studiów, od 2004 roku, pracując w różnych warszawskich kancelariach. W latach 2008-2009 współpracował z wydawnictwem Infor publikując artykuły z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Od początku pracy zajmuje się doradztwem prawnym w zakresie prawa karnego i rodzinnego.
Swobodnie pracuje w języku angielskim i niemieckim.

 

Lista publikacji:

 

1.      Spółka Europejska (Serwis Prawno-Pracowniczy nr 9/2008; s. 24-25; Warszawa 2008)

2.      Cele i Zakres Działania Dyrektywy Usługowej (Serwis Prawno-Pracowniczy nr 19/2008; s. 41-42; Warszawa 2008)

3.      Wysokość wynagrodzenia tajemnicą służbową (Serwis Prawno-Pracowniczy nr 23/2008; s. 47-48; Warszawa 2008)

4.      Nieuczciwe praktyki handlowe (Serwis Prawno-Pracowniczy)

5.      Wynagrodzenie za nadgodziny pracowników zarządzających w imieniu pracodawcy zakładem pracy (Serwis Prawno-Pracowniczy)

6.      Wynagrodzenie za czas nieobecności w pracy (Serwis Prawno-Pracowniczy nr 34/2008; Warszawa 2008)

7.      Żądanie zwrotu jest zupełnie inne od żądania sprzedaży. (Gazeta Prawna 30.10.2007 r.)

 

Maciej Żakiewicz - adwokat w Warszawie, wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1998-2003) oraz Centrum Prawa Amerykańskiego (2001-2002) prowadzone przez wykładowców University of Florida. W latach 2010-2012 ukończył Podyplomowe Studia Prawa Karnego Materialnego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.We wrześniu 2010 roku podjął współpracę z Ambasadą Austrii jako Vertrauensanwalt der Österreichische Botschaft in Warschau. Świadczy pomoc prawną dla obywateli Austrii przebywających w Polsce. 

Prowadzi kancelarię adwokacką w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu pod firmą ŻAKIEWICZ ADWOKACI Kancelaria Prawa Karnego i Gospodarczego Sp. k.. Specjalizuje się w prawie karnym, gospodarczym i podatkowym. Wspiera nasz zespół fachową ekspertyzą z zakresu swojej specjalizacji. 

Swobodnie pracuje w języku angielskim i niemieckim.

Kinga Gąsior - aplikantka adwokacka wpisana na listę aplikantów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Ukończyła, z wyróżnieniem, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytety Warszawskiego. W czasie studiów brała czynny udział w życiu społecznym Wydziału jako członek Koła Naukowego Prawa Cywilnego „Lege Artis” oraz zdobywała doświadczenie, między innymi, jako wolontariusz w Klinice Prawa przy WPIA UW w sekcji prawa cywilnego. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie cywilnym.

Swobodnie pracuje w języku angielskim i francuskim. 

Marta Rosińska - studentka V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Aktywna społecznie, ciekawa świata i ludzi, uwielbia podróżować. Członkini Koła Naukowego Prawa Prywatnego. Uczestniczyła w szkoleniu „Mediacje jako alternatywna forma rozwiązywania sporów” oraz w wielu konferencjach naukowych organizowanych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz na Uniwersytecie Warszawskim. W 2011 r. odbyła 5 miesięczną praktykę w Kancelarii Adwokackiej. Interesuje się ochroną praw człowieka oraz praw autorskich.

Swobodnie pracuje w języku angielskim, posługuje się językiem niemieckim.

Konsultanci:

 

Beata Grycz - psycholog i pedagog z wieloletnim doświadczeniem, absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie, współzałożycielka poradni psychologicznej dla dzieci „Skrzydła”, absolwentka wielu kursów i szkoleń w swojej dziedzinie. Specjalizuje się w pracy z dziećmi oraz zagadnieniach interwencji kryzysowej. Prawdziwy dobry duch naszej kancelarii - służy głosem doradczym wszędzie tam, gdzie zawodzą tradycyjne metody prowadzenia sporów i konieczne jest obniżenie poziomu emocji pomiędzy stronami.

Biegle posługuje się językiem angielskim.

Potrzebujesz pomocy - dzwoń!
+48 22 299 30 24; +48 502 516 688